Bez kategorii

Jak utrzymać produktywność w ciągu dnia?

Znacie to uczucie, kiedy po obiedzie oczy same się zamykają, więc ledwo łapiecie zakręt do ekspresu, żeby ratować się od zaśnięcia nad klawiaturą? Nie ważne, jak bardzo lubicie swoją pracę, przychodzenie do biura 5 dni w tygodniu, na minimum 8h może przyprawiać o znużenie. Poniżej podsuwamy kilka prostych pomysłów, które pozytywnie wpłyną na Waszą produktywność i dobre samopoczucie w pracy.

  1.     Zjedz solidne, pełnowartościowe śniadanie, które rozrusza Twój organizm. Człowiek głodny = człowiek zły, nie zaczynaj pracy w takim stanie, bo byle mail wyprowadzi Cię z równowagi.
  2.     Przyjdź 10 minut wcześniej, żeby mieć dodatkowy czas na sprawdzenie swoich maili, mediów społecznościowych i wydarzeń ze świata. Potem – zamykamy rozpraszacze!
  3.     Jasno definiuj zadania na każdy dzień. Dobrze zorganizowana praca pozwoli Ci na jej płynne wykonywanie i zaoszczędzi czas na zastanawianie się co dalej, co jest teraz najważniejsze.
  4.     Unikaj multitaskingu. Wiemy, brzmi jak nie lada wyzwanie, ale nic nie zabija bardziej produktywności niż odrywanie się i skakanie od zadania do zadania.
  5.     W środku dnia wyjdź na 5-15 minut na zewnątrz, zaczerpnij świeżego powietrza. Może nie przemawia to do mieszkańców smogowych dżungli – wówczas przejdź się po biurze, rozruszaj kości, zrestartuj głowę.
  6.     Postarajcie się (w miarę możliwości) ustalić w zespole jeden dzień, który będzie całkowicie poświęcony na pracę i wolny od wszelakich spotkań.
  7.     Zarezerwuj sobie codziennie czas w kalendarzu na Twoje zadania. Wówczas nikt nie powinien wrzucić Ci spotkania. Będziesz mieć czas na pracę w spokoju i skupieniu.
  8.     Nie zabieraj pracy do domu, bo szybko stracicie do siebie sympatię i Twoja produktywność drastycznie spadnie.

Na koniec, dodam, że istotna jest auto dyscyplina. Kiedy pozwalamy samemu sobie rozpraszać się Facebookiem w trakcie pracy, nawet nie wiadomo kiedy czas ulatuje. Zostawmy to sobie na przerwę obiadową 😉 Poza tym – przypomnij sobie, co motywuje Cię do pracy, za co ją lubisz? Na koniec dnia – pochwal samego się, w końcu zrobiłeś dziś dużo rzeczy, ten dzień na pewno był produktywny! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *